Hasicí koule Elide Fire [video]

Zajímavý hasící prostředek vyrábí firma Elide Fire.

Hasící koule je, na rozdíl od hasících přístrojů, autonomním hasícím prostředkem. To znamená, že je schopna automatického hašení. Hasící kouli lze buď umístit na místě, kde je možné předpokládat vznik požáru. Pokud se ke kouli dostanou plameny, sama se aktivuje a uhasí požár již v jeho zárodku. Pokud se k ní plameny jen tak nedostanou, pak není nic snažšího, než kouli z držáku sundat a do plamenů ji z bezpečné vzdálenosti vhodit. Koule váží 1,5 kg, takže je dostatečně lehká na to, aby její aplikaci zvládly i ženy, dokonce i děti.

Další doplňující vlastností koule je to, že v případě použití, tj. výbuchu, vytvoří zvukový efekt o hlasitosti až 145 dB, čímž spolehlivě upozorní na skutečnost, že se něco děje.

Zajímavé video bylo uvedeno na YouTube kanálu pozary.cz

A další hezké video: